Stelaże do łóżek? Podpowiadamy, jak zadbać o lepszy sen

2019-03-29
Stelaże do łóżek? Podpowiadamy, jak zadbać o lepszy senDobrej jakości stelaż to klucz do prawidłowej postawy ciała w trakcie snu. Ale nie chodzi tylko o odpowiednią pozycję – stelaż może także zapewnić przepływ powietrza, eliminację wilgoci i o wiele dłuższy cykl życia samego materaca!

Każdy przecież chce się wreszcie wyspać

Po raz kolejny wstajesz rano połamany, zmęczony i bez humoru? Prawdopodobnie wina leży po stronie kiepskiego materaca lub źle dobranego stelaża. To właśnie stelaż jest jednym z najistotniejszych elementów, choć wiele osób nie zwraca na niego większej uwagi. Należy to jak najszybciej zmienić, jeśli chce zadbać się o swoje zdrowie.

Pamiętaj, że nieprawidłowa pozycja ciała w trakcie snu to nie tylko kiepski nastrój w ciągu dnia, czy powracające zmęczenie. Długotrwałe spanie na kiepskiej jakości materacu, który do tego osadzony jest w źle dobranym stelażu, jest ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa. Tego typu niedopatrzenia niestety ujawniają się po latach, w postaci wielu schorzeń. Zadbaj o swoje zdrowie już dziś, ponieważ kiedyś może być niestety za późno.

Stelaż
Na zdjęciu: Stelaż prosty sprężynujący do łózek

Co wyróżnia dobry stelaż do łóżka?

Powinieneś zwrócić uwagę na listwy. Te muszą być osadzone w miękkich i elastycznych uchwytach – to gwarancja wytrzymałości oraz sprężystości. Dobry stelaż powinien mieć także możliwość regulacji twardości. Dzięki temu jeszcze lepiej dopasujesz leżący na nim materac do anatomicznej budowy Twojego ciała. To pierwszy krok do spokojniejszego i wygodniejszego snu!

Można także wyróżnić stelaże elektryczne. Te mają kilkustopniową regulację, co regulacją, co znacząco zwiększa zakres używania łóżka i materaca nie tylko już do samego snu, ale także do dziennego wypoczynku i relaksu. Chcesz odpocząć po pracy? Zadbaj o odpowiednie miejsce do tego! A co w razie braku prądu? Spokojnie, nowoczesny stelaż elektryczny jest awaryjnie zasilany bateriami, co umożliwia opuszczenie go do pozycji leżącej nawet przy awarii instalacji.

Pamiętaj o tym, że inwestycja w lepszy sen to tak naprawdę inwestycja we własne zdrowie lub zdrowie swoich bliskich, np. dzieci. Wielu schorzeń kręgosłupa nabawiamy się właśnie w trakcie snu. Zdecydowanie lepiej zapobiegać niż leczyć, prawda? Dla nas odpowiedź jest jasna!

Stelaż Elektryczny
Na zdjęciu: Stelaż elektryczny do łóżek 80x200

pixel