Stół do kuchni jest sercem każdego domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

2019-04-05
Stół do kuchni jest sercem każdego domu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?Nic tak nie spaja rodzinny, jak wspólny posiłek. Dla wielu osób to jedyna chwila w ciągu dnia, gdy tak naprawdę mogą porozmawiać. Do tego niezbędny jest odpowiedni stół. Już podpowiadamy, na co powinieneś zwrócić uwagę przy kupnie!

O tym koniecznie pamiętaj

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak duży stół potrzebujesz. Ilu członków liczy Twoja rodzina? Planujesz jej powiększenie? To szczególnie ważne, zwłaszcza że stół może być sporym wydatkiem. Lepiej, żeby był inwestycją na lata. Ponadto, musisz zrównoważyć jego wielkość z metrażem samego pomieszczenia. Posiadasz niewielką kuchnię? W takim razie nawet średniej wielkości stół może ją „zagracić”, stając się niepraktycznym elementem umeblowania.

Kolejny krok to dobranie konkretnego modelu pod wystrój. Interesuje Cię styl nowoczesny? W takim razie tradycyjny stół drewniany nie będzie pasował do reszty mebli. No i nie zapominajmy o kształcie – tutaj masz szerokie pole do wyboru:

  • stoły owalne,
  • stoły kwadratowe
  • lub stoły prostokątne.

Stół do jadalni biały malowany
Na zdjęciu: Stół biały malowany

Stoły drewniane wciąż na topie

Wróćmy na chwilę do kształtu. Stoły prostokątne i kwadratowe są bardzo funkcjonalne, dlatego nadają się do ciaśniejszych wnętrz. Zwłaszcza jeśli posiadają dodatkową funkcję rozłożenia, w razie niespodziewanej wizyty większej ilości gości. Dzięki temu na co dzień zachowasz przestrzeń, a jednocześnie będziesz spokojny o ilość miejsc przy stole!

Zdecydowanie najpopularniejszym materiałem jest oczywiście drewno. To pasuje do większości stylów architektonicznych oraz aranżacyjnych. Jest zatem bezpiecznym wyborem, który niemal zawsze prezentuje się dobrze. Jeśli lubisz łączyć klasykę z nowoczesnością, to z pewnością znajdziesz w tej kategorii coś dla siebie.

Stół powinien być miejscem spotkań w każdym domu. Wystarczy przypomnieć sobie fantastyczną atmosferę wspólnego biesiadowania w trakcie świąt, te wszystkie zapachy i smaki... Można naprawdę odpłynąć. Nie trać okazji, aby wspólnie z rodziną spędzić czas. Wybierz razem z nimi najlepszy stół do kuchni! Mamy nadzieję, że z naszym artykułem będzie to łatwiejsze.


Na zdjęciu: Stół kuchenny Bolek do jadalni

 

pixel