Styl rustykalny czy nowoczesny? Sprawdź, jak powinna wyglądać Twoja sypialnia

2017-04-07

Na jeden rodzaj aranżacji wnętrz powinieneś zdecydować się już przed zakupem mebli. W ten sposób unikniesz pomyłek, a każdy z zakupionych elementów stworzy z resztą wyposażenia zgraną całość. Zastanawiasz się w jakim stylu urządzić sypialnię – rustykalnym czy nowoczesnym? Sprawdź nasze propozycje i wybierz wersję doskonałą dla Twojego domu.

Sypialnia w stylu rustykalnym

Styl rustykalny to ten związany z przytulnością wnętrza, ciepłem i naturalnymi barwami. Wiesz co jest głównym elementem każdej sypialni w stylu rustykalnym? Przede wszystkim drewno. To na tym materiale powinieneś skupić swoją uwagę i z tego rodzaju wybrać większość mebli do sypialni oraz dodatków.

Jeszcze większego efektu doda wyposażenie z oryginalnymi zdobieniami i wykończonymi detalami. Takie znajdziesz przede wszystkim na oparciach krzeseł i większych elementach łóżek. Szukasz mebli, które dodadzą Twojej sypialni masywności i przepychu? Postaw na łóżka i komody dębowe w takim stylu: 

Meble w stylu rustykalnym Kinga

Nie interesuje Cię zakup pojedynczych mebli? Spójrz na gotowe zestawy, które oferuje większość producentów. W ten sposób zaoszczędzisz sporo czasu i będziesz miał gwarancję tego, że Twoja sypialnia stworzy jedną, spójną całość w stylu rustykalnym. 

Sypialnia rustykalna Mieszko

Sypialnia w stylu nowoczesnym

Projektując wnętrze swojego domu oczekujesz minimalizmu i przejrzystości, a ciężkich, drewnianych elementów unikasz jak ognia? Styl nowoczesny jest idealny dla Ciebie, bo rządzi w nim biel i wolna przestrzeń, a swoją oryginalnością wzbudza podziw każdego.

Do sypialni w stylu nowoczesnym warto zakupić meble proste w budowie, pozbawione zbędnych dodatków, w odcieni szarości, bieli lub popielate. Jeśli są elementy, bez których jesteś w stanie sobie poradzić – zrezygnuj z nich. Przepych jest największym wrogiem stylu nowoczesnego. Jego podstawą jest minimalizm – ten widoczny w starannym doborze poszczególnych mebli. 

Nowoczesna sypialnia

Małe, białe komody. Szerokie, proste w budowie łóżka. Jasne, niewielkie lampy. Kilka luster i nieskomplikowane w projekcie obrazy. Na to powinieneś zwrócić uwagę podczas aranżowania swojej sypialni w stylu nowoczesnym i właśnie tym się inspirować. Do poszczególnego wnętrza dobierz jeden kolor dowodzący, który spełni rolę uzupełnienia dla wszechobecnej bieli. W ten sposób unikniesz znudzenia, a zwiększysz oryginalność swojej sypialni.

Pamiętaj, że stworzenie wnętrza w danym stylu nie polega na powielaniu gotowego schematu, a na czerpaniu z niego pomysłów. Podczas tego procesu kieruj się przede wszystkim funkcjonalnością mebli. Nie stawiaj designu ponad wygodę.

pixel