Szukasz idealnego łóżka do sypialni? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze

2019-12-06

Nie ulega wątpliwości, że sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Odpowiednie jej zaaranżowanie wpływa bowiem nie tylko na wizualny odbiór pomieszczenia, ale przede wszystkim na jakość naszego snu i samopoczucie. Warto więc przyjrzeć się, jakie łóżko sprawdzi się najlepiej w Twoim domu, zanim zdecydujesz się na zakup. Na co szczególnie powinieneś zwrócić uwagę? Zapraszamy do lektury!

Odpowiednio dobrane łóżko do sypialni to gwarancja dobrego snu

Planując aranżację sypialni, należy mieć na uwadze przede wszystkim jej przeznaczenie. To pomieszczenie powinno zostać urządzone w taki sposób, abyś mógł się w nim wyciszyć i poczuć swobodnie. Najlepiej sprawdzają się tutaj wystroje stonowane, w których nic nie zakłóca harmonii i nie odwraca uwagi intensywnym kolorem. Dlatego wiele osób decyduje się na zakup gotowych zestawów mebli do sypialni, unikając w ten sposób wizualnych różnic kolorystycznych.

Jednak nie tylko wizualny odbiór mebli w sypialni wpływa na dobre samopoczucie lokatora. Wybór odpowiedniego łóżka może zrobić ogromną różnicę w jakości Twojego snu. Czym powinno charakteryzować się dobre łóżko? Przede wszystkim jakością wykonania. Decydując się na zakup tego mebla, musisz mieć na uwadze, że będziesz korzystać z niego codziennie. Z tego względu, postaw na rozwiązania proponowane przez najlepszych producentów. Materiał, z jakiego zostało wykonane łóżko do sypialni, może w zdecydowanym stopniu wpłynąć na komfort jego używania, stabilność i trwałość.

Łóżko tapicerowane

Na zdjęciu: Łóżko tapicerowane kontynentalne Italia

Postaw na łóżko wielofunkcyjne

Wybierając łóżko do sypialni pod względem funkcjonalności, powinieneś zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

  • wysokość od podłoża,
  • wyposażenie w pojemniki na pościel,
  • opcje dodatkowe.

Decydując się na zakup idealnego mebla, warto przemyśleć, jakie funkcje powinien spełniać. Większość łóżek posiada w swoim wyposażeniu pojemniki na pościel. To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na utrzymanie porządku w sypialni i zwalniające miejsce w szafie. Jeśli decydujesz się na zakup takiego łóżka, zwróć uwagę na sposób podnoszenia stelażu. Coraz częściej można spotkać montowane do ramy łoża podnośniki gazowe, które ułatwiają unoszenie konstrukcji. To lekka i wygodna opcja, która świetnie może się sprawdzić u osób starszych.

Innym ciekawym rozwiązaniem, stosowanym w konstrukcji łóżka do sypialni jest dodatkowy montaż oświetlenia LED na wezgłowiu. Te świetnie sprawdzi się u osób, które lubią mieć w sypialni półmrok oraz ciepłą i przytulną atmosferę. Zastosowanie dodatkowego oświetlenia wpływa również na odbiór samej sypialni, na którą można spojrzeć dzięki temu z innej, niecodziennej perspektywy.

Podświetlone wezgłowie jest także ciekawym pomysłem dla osób, które lubią czytać przed snem. Zastosowanie dodatkowego światła jest tutaj szczególnie wskazane, jeżeli posiadasz w pokoju jedynie oświetlenie sufitowe.

Łóżko tapicerowane z LED

Na zdjęciu: Łóżko ADA tapicerowane z pojemnikiem

pixel