Taborety wracają do łask! Podpowiadamy kilka aranżacyjnych pomysłów, z taboretami w roli głównej

2019-12-02
Taborety wracają do łask! Podpowiadamy kilka aranżacyjnych pomysłów, z taboretami w roli głównej

Wiele osób twierdzi, że taboret jest nudnym, przestarzałym meblem, który może przydać się jedynie w kuchni starszej pani. Nic bardziej mylnego! To świetny dodatek aranżacyjny, pasujący do wielu trendów wnętrzarskich. Jeżeli nie wierzycie, zapraszamy do artykułu.

Drewniany taboret to świetny dodatek do aranżacji werandy

W błędzie jest ten, kto myśli, że moda występuje tylko w branży odzieżowej. Polacy coraz częściej sięgają po różnego rodzaju trendy, dotyczące również wystroju wnętrz. Na całe szczęście, na popularności coraz bardziej zyskuje styl ekologiczny, skandynawski, orientalny i.... urban jungle! Jeżeli pierwszy raz słyszysz tę nazwę, to szybko wyjaśnimy Ci, na czym polega ten styl. Jego charakterystycznym i nieodłącznym elementem są rośliny. To wielki ukłon w stronę natury, która pcha się do domu drzwiami i oknami. Wnętrza przepełnione są zarówno motywami roślinnymi i samymi roślinami. Spotkać tu można głównie rośliny egzotyczne, które stwarzają wrażenie istnej dżungli w mieszkaniu. Dzięki temu całość pozwala się wyciszyć i odetchnąć pełną piersią. Nam ten styl szczególnie przypadł do gustu!

Jak to wszystko ma się do taboretów? Te stanowią świetną podstawę, na której można trzymać doniczki. Dzięki temu rośliny stoją nie tylko na podłodze, parapetach i szafkach, ale także na innych wysokościach, tworząc wrażenie, że roślinność rośnie na różnych poziomach – zupełnie tak, jak mato miejsce w naturalnym środowisku. Świetnie sprawdzają się tu taborety wykonane w całości z drewna, które swoim naturalnym tworzywem idealnie wpasowują się we wnętrze, nie odciągając jednocześnie uwagi od głównych ozdób mieszkania, czyli roślin.

Toboret niski

Na zdjęciu: Taboret niski drewniany ryczka

Wysoki taboret: idealny dodatek do wyspy kuchennej

Planując zagospodarowanie kuchni z dużym metrażem, wiele osób decyduje się na umieszczenie w niej wyspy kuchennej. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ gwarantuje dodatkowe miejsce do pracy w kuchni. Pełni ona również często rolę stołu, przy którym można wspólnie, całą rodziną spożywać posiłki, bezpośrednio w kuchni. Taki dodatek w mieszkaniu rozwiązuje więc problem posiadania wysokiego stołu w salonie, przy którym przyjmowano by jedynie gości (dzięki temu, w salonie można postawić jedynie na nieinwazyjny, drobny stolik kawowy przy sofie). Wyspa kuchenna ma także inne zalety, m.in. może służyć za miejsce przechowywania naczyń i narzędzi kuchennych, co zdecydowanie pozwala na wygospodarowanie większej ilości miejsca w kuchni.

Najlepszym dodatkiem do takiej wyspy są właśnie wysokie taborety. Przez brak oparcia nie zajmują w kuchni zbyt wiele miejsca, a dodatkowo są stabilne i bardzo stylowe. Niektóre z nich wyposażone są w tapicerowane siedzisko, które dodatkowo dodaje wygody i komfortu przy użytkowaniu. Wyspa kuchenna z taboretami to zdecydowanie stylowe i niesztampowe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej kuchni z dużym metrażem. Nie da się ukryć, że najlepsi projektanci wnętrz dosłownie oszaleli na ich punkcie!

wysoki taboret

Na zdjęciu: Taboret okragly wysoki drewniany

pixel