Tapczaniki do pokoju dziecięcego? Tak, pod jednym warunkiem

2019-08-01
Tapczaniki do pokoju dziecięcego? Tak, pod jednym warunkiem

Tapczaniki do pokoju dla dziecka to strzał w dziesiątkę. Oczywiście pod warunkiem, że przed zakupem przemyślisz kilka rzeczy. Szybki wzrost dziecka, zachowanie bezpieczeństwa w trakcie snu, czy postawienie na jego kreatywność – to tylko kilka istotnych kwestii. Jednak, od czego masz nas! W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni tapczanik tak, aby na spokojny sen mogło liczyć zarówno dziecko, jak i rodzice.

Tapczaniki, które gwarantują bezpieczeństwo

Pamiętaj, aby przy kupnie zwrócić uwagę na bezpieczeństwo malucha. Sam producent musi mieć na uwadze wiele czynników, między innymi bezpieczne wykończenia. Jeśli dziecko jest naprawdę małe, to możesz oczywiście postawić na łóżko z barierkami. Te zapewnią maksimum spokoju. Jednak maluchy szybko z nich wyrastają i czas na nowy zakup. Jeśli do niego dojdzie, nie oszczędzaj na wymiarach – doskonale dopasować można tylko łóżko dla dorosłego. Dzieci wchodzące w okres szybkiego rozwoju potrzebują, aby kupować wszystko „z zapasem”. Warto więc dodać kilka centymetrów, aby w bliskiej przyszłości nie musieć decydować się na kolejny zakup.

Zakup samego tapczanika uzależniony jest od indywidualnych potrzeb malucha. Wytrzymałość oraz jakość obicia grają tuta istotną rolę. Obicie musi być przede wszystkim odporne na uszkodzenia oraz zabrudzenia. Każdy rodzic wie, że o te w pokoju dziecięcym naprawdę nie trudno. Wystarczy kilka flamastrów w dłoni malucha i tragedia gotowa! Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiście prawidłowe ułożenie dziecka. Tapczanik powinien więc zapewnić dziecku zdrowy i spokojny sen w odpowiedniej pozycji. To bardzo ważne, w przeciwnym wypadku narażasz malucha na kłopoty z kręgosłupem w przyszłości. W przypadku rozkładanych mebli warto też zainteresować się tym, czy maluch będzie potrafił przygotować swoje łóżko samodzielnie. To nauczy je odpowiedzialności, a Tobie zdejmie z głowy kolejny obowiązek. Tych w wychowywaniu dzieci przecież nie brakuje!

tapczanik dla dziecka

Na zdjęciu: Tapczanik Puchatek

Dziecko musi dorastać w estetycznym otoczeniu!

Psychologowie są zgodni, że do prawidłowego rozwoju dziecka niezbędne jest mu odpowiednie otoczenie. Warto więc przy umeblowywaniu pokoju wziąć pod uwagę jego zdanie. Dziecko oczywiście nie musi decydować o samym zakupie, ale zasugerowanie się jego potrzebami zdecydowanie wyjdzie maluchowi na dobre. Zwłaszcza że rynek pełen jest naprawdę kreatywnych propozycji, które nie kosztują fortuny, za to doskonale rozwijają wyobraźnię dziecka. Nie ma sensu stawiać na szarobure wnętrza. Pomyśl o uśmiechu swojego dziecka – ten jest przecież bezcenny.

Absolutnym hitem są tapczaniki z motywami z popularnych bajek. Przecież wszystkie maluchy je lubią – tutaj nie mamy żadnej wątpliwości. Możesz przedyskutować z dzieckiem, jaki film animowany najbardziej lubi lub po prostu podpatrzeć, co ogląda. W ten sposób sprawisz mu nie lada niespodziankę. Spanie w łóżku wykonanym w motywie księżniczki Disneya, czy sofie rodem z filmu „auta” (to propozycja w sam raz dla chłopców!) sprawią, że sen Twojego dziecka będzie o wiele spokojniejszy. Podpowiadamy też, że niesłabnącym hitem cieszą się oczywiście Minionki – te łączą gust i chłopców i dziewczynek, a nawet rodziców!

Tapczanik rozkładany

Na zdjęciu: Tapczanik rozkladany dla dziecka z poduszka Minionek

pixel