Twoje dziecko narzeka na nudną aranżację pokoju? Ożyw ją wyszukanymi półkami na ścianę!

2020-12-27
Twoje dziecko narzeka na nudną aranżację pokoju? Ożyw ją wyszukanymi półkami na ścianę!
Dzieci uwielbiają wprowadzać do swojego pokoju kolejne innowacje i pomysły. Dlatego warto im w tym pomóc, decydując się na kilka z pozoru niewielkich zmian aranżacyjnych. Te mogą zdecydowanie poprawić design całego pomieszczenia, jednocześnie wygospodarowując dodatkową przestrzeń. Półka do pokoju młodzieżowego – brzmi mało atrakcyjnie? Zaraz Ci udowodnimy, że warto się nią zainteresować!

Półka do pokoju młodzieżowego – postaw na nieoczywisty design

Dobrze dobrana półka do pokoju młodzieżowego może pełnić kilka funkcji aranżacyjnych:

 

  • odciąża inne meble, zapewniając dodatkowe miejsce do przechowywania,

  • pomaga wyeksponować ważne akcesoria, które dziecko może mieć zawsze pod ręką, np. najważniejsze podręczniki szkolne,

  • ożywia zastaną aranżację nieoczywistym designem,

  • wypełnia pustą przestrzeń ściany, sprawiając, że staje się ona praktyczna i wygodna.

Poczucie przestrzeni w pokoju dziecka jest szczególnie ważne. To miejsce, w którym Twoja pociecha spędza większość czasu w ciągu dnia, ucząc się i bawiąc. Warto więc postawić na dobrze przemyślaną aranżację, która będzie łączyła w sobie wygodę, estetykę i praktyczne rozwiązania. Półka do pokoju młodzieżowego jest tego doskonałym przykładem. Pamiętaj, że na rynku dostępne są dzisiaj modele o nieoczywistych kształtach, które doskonale wpisują się w nowoczesną stylistykę pokoju i współgrają z resztą mebli. Zachowują przy tym swój praktyczny charakter, dzięki czemu doskonale sprawdzają się właśnie w pokojach najmłodszych domowników. Twoje dziecko narzeka na wnętrzarską nudę? Odmień jego pokój właśnie z pomocą stylowych półek.

Na zdjęciu: Półka Nano 11

Jakie rodzaje półek są dzisiaj szczególnie popularne?

Wielu osobom wydaje się, że półka do pokoju młodzieżowego ma niewiele do zaoferowania. Jeżeli również podzielasz taką opinię, zaraz nieźle się zdziwisz! Półki mogą mieć dzisiaj nieoczywisty design. Przykładem mogą być modele wielopoziomowe, posiadające oddzielne wnęki, rozlokowane na różnych, niesymetrycznych poziomach. Co warto zaznaczyć, tego typu półki posiadają często również kilka kolorów – brzegi, dno oraz tylna ścianka różnią się od siebie odcieniami, co sprawia, że całość nabiera trójwymiarowego charakteru.

 

Bardzo ciekawą opcją jest również półka do pokoju młodzieżowego przypominająca sześcian. Tu warto postawić na kilka propozycji tego samego typu – możesz zawiesić je w różnych miejscach na ścianie, aby tworzyły zgrabną całość. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby każda znajdowała się na innej wysokości lub stała na ziemi. To dodatek wnętrzarski, który daje ogromne możliwości. Jedną rzeczą, która może nas ograniczyć, jest nasza własna wyobraźnia! Czy wspominaliśmy już, że te modele półek doskonale odnajdują się również w innych pokojach domu, np. salonie lub sypialni? To meble, które skradają serca wszystkich domowników swoim designem, praktycznością i mnogością zastosowań. Z nimi nie można pozwolić sobie na wnętrzarską nudę!

Na zdjęciu: Półka wisząca do pokoju Rest 11

pixel