Twoje dziecko rozpoczyna naukę w szkole? Dowiedz się, jak wybrać biurko do pokoju dziecięcego

2020-09-01
Twoje dziecko rozpoczyna naukę w szkole? Dowiedz się, jak wybrać biurko do pokoju dziecięcego

Wybór mebli do pokoju dziecięcego nie jest prosty. Maluchy bardzo szybko dorastają, a wraz z nimi zmieniają się ich potrzeby. Na jakie biurko się zdecydować, aby posłużyło dziecku przez lata? Jak dobrać do niego odpowiednie krzesło, aby odrabianie lekcji było wygodne i komfortowe? Przeczytaj przygotowany przez nas artykuł i dowiedz się, jaki model biurka sprawdzi się najlepiej u Twojego dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka do pokoju dziecięcego?

Dobrze dobrane biurko do pokoju dziecięcego może posłużyć dziecku na każdym etapie edukacji. Z tego względu warto dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego modelu mebla. Jednym z najważniejszych kryteriów, jakie należy wziąć pod uwagę, są wymiary blatu. Zasada jest tutaj jedna: im większy blat, tym lepiej. Dlaczego? Duża powierzchnia pozwala na łatwiejsze zorganizowanie miejsca pracy.

Powinieneś pamiętać, że dziecko podczas odrabiania lekcji korzysta z wielu pomocy naukowych, np. podręczników, zeszytów ćwiczeń, słowników, czy komputera lub laptopa. Dodatkowo na biurku znajdują się obowiązkowo: piórnik, kredki, zeszyty i ewentualne przekąski. Jak sam widzisz, duża powierzchnia blatu jest niezbędna, jeżeli zależy Ci na tym, aby maluch miał wystarczająco dużo miejsca na odrabianie lekcji w zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Eksperci są zdania, że najlepszym rozwiązaniem jest wybranie biurka o minimalnych wymiarach 120 cm szerokości i 55 głębokości.

Biurko

Na zdjęciu: Biurko do pokoju młodziezowego Sigma

Biurko z szufladami pozwoli Ci wygospodarować dodatkowe miejsce

Podczas odrabiania lekcji, dziecko potrzebuje stałego dostępu do pomocy naukowych. Z tego względu warto postawić na takie biurko do pokoju dziecięcego, które będzie wyposażone w dodatkowe szuflady i półki. Pozwoli Ci to na wygospodarowanie miejsca na blacie, chociażby na zamontowanie dodatkowego oświetlenia, np. stojącej lampki. Dodatkowe szuflady w biurku ułatwiają przechowywanie książek, dzięki czemu maluch nie będzie musiał niepotrzebnie wstawać i rozpraszać się w trakcie nauki. To wygodne rozwiązanie, które ułatwia organizację nauki i pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Pamiętaj, że biurko to nie tylko miejsce do odrabiania lekcji. To właśnie przy nim maluch będzie oddawał się rozrywce w wolnych chwilach, np. graniu na komputerze, malowaniu, czy czytaniu. Z tego względu warto wybrać biurko do pokoju dziecięcego, które dzięki odpowiedniemu układowi szuflad i półek pomieści wszystkie niezbędne dla dziecka akcesoria. Zwróć jednak uwagę na dobór odpowiedniego krzesła. Jeżeli biurko jest mocno zabudowane, postaw na drobne krzesło, które pozwoli dziecku na wygodne zmienianie pozycji i prostowanie nóg podczas siedzenia.

O jakim biurku marzy Twoje dziecko? Koniecznie daj nam znać w komentarzu!

Biurko białe

Na zdjęciu: Biurko Antek z półkami do pokoju białe

pixel