Urządzasz salon w stylu skandynawskim? Nie może w nim zabraknąć stylowej ławy

2020-02-27
Urządzasz salon w stylu skandynawskim? Nie może w nim zabraknąć stylowej ławy

Aranżacje wnętrz w stylu skandynawskim są lekkie, przytulne i przede wszystkim praktyczne, dlatego zyskują w Polsce coraz większą popularność. Dzięki temu, że meble w tym stylu są jasne i posiadają często elementy wykonane z drewna, można je łatwo ze sobą komponować, tworząc stylowe aranżacje bez pomocy dekoratorów. Jednym z charakterystycznych mebli dla tego stylu są ławy do salonu, które często projektowane są w taki sposób, aby pełniły kilka dodatkowych funkcji. W artykule podpowiemy Ci, jaką ławę wybrać, aby Twój dom posiadał wyjątkowy, skandynawski charakter.

Ława w salonie to praktyczne i wygodne rozwiązanie

Dobrze dobrana ława stanowi idealne dopełnienie zestawu wypoczynkowego. Dzięki temu, że posiada duży blat, jest o wiele bardziej praktyczna od okrągłego stolika kawowego. Można przy niej przyjmować gości bez obawy o to, czy wszystkie naczynia zmieszczą się na blacie. Również podczas popołudniowego wypoczynku na sofie, możesz trzymać na ławie przekąski i napoje, co zdecydowanie przydaje się podczas rodzinnych seansów kinowych czy wieczornego czytania książki.

Jednak nie tylko blat jest tutaj dużą zaletą. Dzisiaj projektanci dodają do ław salonowych dodatkowe szufladki, które pozwalają na przechowywanie np. gazet czy dokumentów, na które często trudno jest wygospodarować w domu wolne miejsce. Taka szufladka może mieć również inne zastosowanie. Chcesz, aby pilot od telewizora lub pady od konsoli nie leżały na środku blatu? Ława z dodatkową szufladką sprawia, że salon wygląda estetycznie, ponieważ wszystkie niepotrzebne sprzęty są schowane i odpowiednio zabezpieczone przed kurzem lub strąceniem na podłogę.

Czym powinna charakteryzować się ława do salonu w stylu skandynawskim? Jej konstrukcja powinna być przede wszystkim lekka. Modele na drewnianych, smukłych nóżkach sprawdzają się tutaj doskonale. Dzięki temu, że nie są zabudowane z każdej strony oraz posiadają dużo przestrzeni pod blatem, odciążają pomieszczenie, dodając mu świeżości i lekkości (efekt jest szczególnie widoczny, jeżeli posiadasz narożnik lub kanapę osadzoną nisko przy ziemi).

Ława do salonu

Na zdjęciu: Ława Promo do salonu dąb riviera biały

Ława do salonu z dwoma blatami. Im więcej miejsca, tym lepiej

Projektanci doskonale wiedzą, jak wymagający potrafią być Klienci. Dlatego prześcigają się w tworzeniu kolejnych projektów, które nie tylko są estetyczne i stylowe, ale również praktyczne. Ława dwupoziomowa to mebel pozwalający Ci na przechowywanie rzeczy na dwóch poziomach.

Pod blatem głównym możesz trzymać np.:

  • aktualnie czytane książki,gazety,
  • często używane akcesoria, na które trudno wygospodarować miejsce w domu, np. długopisy lub okulary, które powinny być zawsze pod ręką,
  • pilot od telewizora lub pady do konsoli.

Wszystkie te akcesoria ze względu na to, że są często używane, powinny być przechowywane w miejscu łatwo dostępnym, choć niewidocznym. Dodatkowy blat pod ławą doskonale się do tego nadaje.

Na zdjęciu: Ława nowoczesna do salonu biala z wstawkami

pixel