Wnętrza oparte na naturalnych kolorach? Tu króluje butelkowa zieleń!

2021-01-15
Wnętrza oparte na naturalnych kolorach? Tu króluje butelkowa zieleń!

Butelkowa zieleń w ostatnich kilku latach podbiła serca na całym świecie. Również w Polsce zyskuje coraz większą popularność w branży meblarskiej. To jednak trend, który prędko nie przeminie. Dlaczego? Wszystko za sprawą rozwiązań aranżacyjnych, jakie proponuje. Mieszkania wypełnione roślinnością i naturalnym drewnem wprowadzają domowników w stan wyciszenia i spokoju. Na jakie meble w odcieniu butelkowej zieleni warto postawić?

Kanapa rozkładana do salonu – nie bój się odważnych rozwiązań

Meble w odcieniu butelkowej zieleni przyciągają wzrok wszystkich gości. Z tego względu warto postawić na odważniejsze aranżacje wnętrz właśnie z tym kolorem w roli głównej. Dzięki temu, że butelkowa zieleń jest zgaszonym, głębokim kolorem, doskonale odnajduje się przy większych powierzchniach, takich jak ściany mieszkania, czy meble o większych gabarytach. Przykładem może być kanapa rozkładana do salonu, czyli główny element każdej aranżacji pokoju dziennego.

To mebel, który zasługuje na szczególną uwagę, chociażby dlatego, że domownicy korzystają niego najczęściej. Kanapa w odcieniu butelkowej zieleni w towarzystwie bujnej, egzotycznej roślinności (takiej jak monstera, czy palma koralowa) prezentuje się fenomenalnie. Takie rozwiązanie wpisuje się również w zyskujący dzisiaj popularność styl urban jungle. Meble w odcieniu butelkowej zieleni doskonale współgrają również z naturalnym drewnem, zarówno w jasnym, jak i ciemnym odcieniu. Takie rozwiązanie aranżacyjne pozwala na wprowadzenie do wnętrza nuty egzotyki i motywów kolonialnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zestawić butelkową zieleń z elegancją stylu glamour. To kolor, który pozwala na wiele eksperymentów aranżacyjnych!

Na zdjęciu: Kanapa VEGA

Hokery do Twojej kuchni – drobny akcent kolorystyczny

Dla osób, które wolą stonowaną kolorystykę wnętrza z delikatnymi akcentami stylizacyjnymi, nic straconego. Butelkowa zieleń potrafi równie dobrze odnaleźć się w przypadku różnego rodzaju dodatków, jak poduszki, zasłony, czy obrusy, ale również jeśli chodzi o… mniejsze meble. Przykładem mogą być hokery do kuchni, które stanowią elegancki dodatek np. do wyspy kuchennej. Decydując się na obicie w odcieniu butelkowej zieleni, możesz mieć pewność, że te doskonale skomponują się z następującymi kolorami:

 

  • bielą,

  • czernią,

  • pudrowym różem,

  • złotem,

  • odcieniami naturalnego drewna.

 

To oczywiście tylko najpopularniejsze propozycje, bowiem butelkowa zieleń daje niesamowite pole do popisu dla wszystkich specjalistów od wystroju mieszkań. Współgra z szeroką paletą barw i odnajduje się niemal w każdym wnętrzu. Przy tym wprowadza do domu harmonię i wyciszenie oraz ułatwia odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Ponadto doskonale współgra z roślinnością i ekologicznymi dodatkami wnętrzarskimi. To trend, który będzie zachwycać nas jeszcze przez wiele lat. Nie ma co się dziwić – naturalność nigdy nie wyjdzie z mody!

Na zdjęciu: Hoker GODA

pixel