Wybrałeś ciemne meble do sypialni? Sprawdź jak dobrze oświetlić wnętrze

2021-05-14
Wybrałeś ciemne meble do sypialni? Sprawdź jak dobrze oświetlić wnętrze

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym szczególnie warto zwrócić uwagę na rodzaj i dobór lamp, odpowiednie ich rozmieszczenie oraz temperaturę samego światła. Dobre rozplanowanie punktów świetlnych decyduje bowiem o funkcjonalności sypialni, ale również pozwala stworzyć przytulną atmosferę, niezbędną do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Jakie lampy do sypialni sprawdzą się najlepiej? Zapraszamy do artykułu!

Lampy do sypialni. Dlaczego odpowiedni dobór lamp jest tak ważny?

Każdy z nas marzy o przytulnej i ciepłej sypialni. To przecież miejsce, w którym spędzamy większość swojego czasu – śpiąc, relaksując się po ciężkim dniu pracy, czytając ulubioną książkę, a nawet oglądając film z ukochaną osobą. Warto więc zaplanować układ pomieszczenia w taki sposób, aby móc swobodnie manipulować światłem, w zależności od naszych potrzeb. Postawienie na jeden, główny punkt światła (np. lampę wiszącą) może skończyć się niedoświetleniem pomieszczenia. Skutek? Ciągłe uczucie zmęczenia i przytłoczenia domowników. My wolimy być mądrzy przed szkodą, dlatego opowiemy Ci, jak dobrze wybrać lampy do sypialni.

Najważniejszą zasadą przy oświetleniu sypialni jest postawienie na kilka źródeł światła, najlepiej w ciepłym, przytulnym odcieniu. Dzięki temu pomieszczenie stanie się optycznie większe i nabierze świeżego wyglądu. To szczególnie ważne, jeśli postawiłeś na ciemne meble do sypialni. Te mają naturalną tendencję do „wchłaniania” światła z otoczenia, zarówno naturalnego, jak i sztucznego. Wybierając lampy do sypialni, powinieneś odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

  • Jak często spędzasz czas w sypialni?
  • Czy przed snem zdarza Ci się czytać książki?
  • Czy sypialnia pełni w Twoim domu jedynie funkcję miejsca do spania, czy może za dnia służy jako salon (ważne w przypadku kawalerek)?
  • Czy Twoja sypialnia łączy się z łazienką?
  • Czy Twoja sypialnia pełni również funkcję garderoby?

W sypialni warto zadbać o kilka punktów światła o różnym natężeniu. Bardzo wygodną opcją są lampki nocne, które ułatwiają czytanie oraz oświetlenie taśmowe LED, które możesz zamontować na swoim łóżku (dobre rozwiązanie dla wielbicieli półmroku).

Led do łóżka

Na zdjęciu: Oswietlenie łozka Denver taśma LED

Lampy do sypialni. Czy warto doświetlić szafę?

Jednym z ciekawszych rozwiązań aranżacyjnych, jeśli chodzi o oświetlenie sypialni, są właśnie lampy doświetlające szafę. Jeśli pomieszczenie pełni dla Ciebie funkcję garderoby i masz w nim rozbudowaną szafę przesuwną, lampy do szafy sprawdzą się tutaj doskonale. Dzięki nim zadbasz o dobrą widoczność podczas przebierania się, szykowania kolejnych stylizacji, czy po prostu przeglądania swojej garderoby. Tego typu punkty światła doskonale komponują się z meblami wykonanymi z drewna, podkreślając jego fakturę i głęboki, naturalny kolor. Warto na nie postawić również w przypadku drzwi przesuwnych z lustrem. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy sposób rozświetlisz swoją sypialnię podwójnie.

Daj nam znać, jak Ty urządziłeś swoją sypialnię. Do zobaczenia w następnym artykule!

Led do szafy

 

Na zdjęciu: Lampa LED do szaf przesuwnych Denver

pixel