Zadbaj o wygodę w sypialni. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią szafkę nocną

2020-04-10
Zadbaj o wygodę w sypialni. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią szafkę nocną
Obecność szafek nocnych bywa często niedoceniana. Co ciekawe, ich prawdziwą wartość najbardziej zauważają Ci… którzy tych mebli nie posiadają! Jeżeli więc planujesz aranżację sypialni i zależy Ci na jej funkcjonalności oraz komforcie użytkowania, koniecznie powinieneś postawić na odpowiednią szafkę nocną. Jak wybrać właściwy model i czym się sugerować? Zapraszamy do naszego kolejnego artykułu!

Szafka nocna – zawsze warto mieć ją pod ręką podczas snu

Szafka nocna jest meblem wielofunkcyjnym, który zawsze powinien znajdować się w pobliżu łóżka. Wbudowane szuflady pozwalają Ci na przechowywanie przedmiotów, które mogą okazać się przydatne przed snem, np. okulary do czytania, czy leki. Te zawsze warto mieć pod ręką. To także dobre miejsce na przechowywanie kolczyków lub zegarków, które zdejmowane są często bezpośrednio przed snem. Dzięki szufladom nie tylko niwelujesz ryzyko zarysowania lub uszkodzenia, ale również zabezpieczasz ważne przedmioty przed zgubieniem.

Na blacie szafki nocnej można położyć telefon lub budzik- te przedmioty powinny być zawsze pod ręką. Blat ułatwia również doświetlenie łóżka, np. przez postawienie na nim stylowej lampy, która dopełni aranżację sypialni. Ponadto jest szczególnie przydatna dla osób, które lubią czytać przed snem. Odpowiednie ustawienie lampki nocnej zapewnia komfort podczas wieczornego odpoczynku z lekturą, nie obciążając tym samym wzroku.

Szafka biała nocna
Na zdjęciu: Szafka nocna do sypialni Loveli buk piaskowy z bialy

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szafki nocnej?

Szukając idealnej szafki nocnej, powinieneś kierować kilkoma wytycznymi, które pozwolą Ci na podjęcie odpowiedniej decyzji. Przede wszystkim powinieneś oszacować, jaka wysokość mebla będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeżeli posiadasz łóżko osadzone nisko przy ziemi, wysoka szafka nocna może okazać się niepraktyczna i niekomfortowa w użytkowaniu, ponieważ nie będziesz mógł dosięgnąć przedmiotów leżących na blacie. Podobnie wygląda sprawa w przypadku zbyt niskich modeli i zbyt wysokiego łóżka. Niedopasowanie wysokości powoduje, że korzystanie z szafki nocnej będzie niewygodne i niekomfortowe.

Kolejnymi ważnymi cechami, na które powinieneś zwrócić uwagę, są ilość szuflad oraz wielkość blatu mebla. Jeżeli lubisz trzymać przy łóżku dużą liczbę przedmiotów, oszacuj, jaka ilość miejsca w szafce będzie dla Ciebie odpowiednia.

Przykładowo: jeżeli lubisz oglądać telewizję, leżąc w łóżku, tylko na odpowiednio dużym blacie szafki nocnej będziesz mógł trzymać przygotowane wcześniej przekąski!

Nad co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupu szafki nocnej?

  • Styl i estetyka wykonania,
  • cena,
  • odpowiednia konstrukcja,
  • producent i materiał wykonania.

Dobrze dobrana szafka nocna potrafi nie tylko uzupełnić aranżację sypialni o kolejny, stylowy mebel, ale może także zapewnić komfort i wygodę domownikom. Pozwala na trzymanie przy łóżku tego, co najważniejsze podczas snu. A Ty posiadasz szafkę nocną w swojej sypialni? A może właśnie planujesz zakup odpowiedniego modelu? Koniecznie daj nam znać, co dla Ciebie jest najważniejsze przy wyborze wymarzonego modelu!

Dębowa szafka nocna
Na zdjęciu: Szafka nocna KINGA debowa do sypialni

pixel