Zestawy mebli do salonu – dlaczego warto wybrać komplet?

2018-09-12
Zestawy mebli do salonu – dlaczego warto wybrać komplet?

Skończyłeś właśnie remont i starasz się skompletować nowe wyposażenie? Wiemy, jakie to może być uciążliwe, zwłaszcza jeżeli szukasz mebli w konkretnym stylu. Czy warto postawić na zestawy do salonu zamiast kupować krzesła i stoły osobno? Jakie korzyści niesie ze sobą wybór gotowych kompletów?

Zestawy mebli do salonu, czyli dlaczego warto postawić na kompletne wyposażenie

Podstawową zaletą przygotowanych przez sklepy zestawów mebli do salonu jest to, że jest to pasujący do siebie komplet. Co za tym idzie - o wiele łatwiej takie wyposażenie wpasować w panujący w pomieszczeniu wystrój. Nie trzeba martwić się o zbyt wiele lub za mało ornamentów, zgrzyty między kolorem krzeseł i stołu czy różnice w materiale. To również bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ meble pasują do siebie wysokością.

Kolejną sporą zaletą jest oszczędność. Zestawy mebli do salonu bardzo często okazują się być tańsze niż samodzielne kompletowanie wyposażenia. Warto poświęcić trochę czasu na przeglądaniu promocji i porównywaniu cen – niejednokrotnie zdarza się, że dany zestaw można znaleźć taniej lub w specjalnej ofercie, ponieważ salony częściej przeceniają zestawy niż pojedyncze modele.

Krzesło włoskie
Foto: Stół biały połysk z krzesłami Ludwig

Różnorodność kluczem do sukcesu

Decyzja o zakupie kompletu wcale nie musi ograniczać wyboru. Może jeszcze kilka lat temu oferta salonów na zestawy mebli do salonu była ograniczona, ale dzisiaj to już nie problem – sklepy wręcz prześcigają się w wypuszczaniu kolejnych serii. I tak, można znaleźć rewelacyjne komplety w takich stylach, jak:

  • nowoczesny – kontrastujące barwy, błękity i szarości,
  • skandynawski – jasne, pastelowe kolory i proste, geometryczne kształty,
  • tradycyjny – naturalny kolor drewna, brak ornamentów, często z poduszkami na siedzeniach i/lub oparciach.

Ponadto, zestawy często różnią się ilością krzeseł – od 2 w komplecie z małym stolikiem kawowym, aż do 6 czy 8 lub nawet więcej w pakiecie z dużym, rozkładanym stołem. Możliwości jest bez liku, dlatego naprawdę warto poświęcić trochę czasu na poszukiwania.

Zwłaszcza popularne są ostatnio nowoczesne zestawy mebli do salonu z eleganckimi, tapicerowanymi krzesłami i lakierowanym stołem. Takie połączenie pasuje do wielu chętnie stosowanych koncepcji aranżacyjnych, a przy tym samodzielnie może stanowić o jakości wystroju wnętrza!

Stół X z krzesłami
Foto: Stół Cross z krzesłami

pixel