Aranżacja salonu jest prostsza niż sądzisz. Oto kilka prostych tipów, które zastosujesz w swoim wnętrzu

2017-01-09


Urządzanie salonu, zwłaszcza po raz pierwszy jest nie lada wyzwaniem. To co sprawdzało się w naszym domu rodzinnym, nie zawsze będzie funkcjonalnym rozwiązaniem w nowym wnętrzu. Pamiętaj, w swoim salonie musisz czuć się przede wszystkim dobrze, dlatego zdaj się na Twój gust i wyczucie stylu.

Komplet wypoczynkowy sercem salonu

Urządzanie salonu powinieneś zacząć od wyboru wygodnej kanapy. Powinien być to przemyślany wybór gdyż pewnie na niej będziesz spędzać wiele czasu, czy to odpoczywając, czy spędzając czas z rodziną lub znajomymi. W bieżących trendach można zaobserwować dwa nurty: nowoczesne sofy i kanapy, które stylistyką nawiązują trochę do lat 60 takie jak kanapa pianino 

Kanapa rozkładana pianono

oraz klasyczne meble o prostej kubicznej bryle:

Sofa klasyczna
Fotel to kolejny mebel w salonie bez którego bardzo trudno się obejść. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca nie musisz wybierać wielkiego i rozłożystego, a postawić na wygodny i funkcjonalny:

Fotel do salonu

Wiele dostępnych wzorów pozwala nie tylko od nowa stworzyć swoje wnętrze, ale też dopasować zestaw wypoczynkowy do posiadanych mebli. Jeżeli wielkość pomieszczenia na to pozwala warto postawić na kanapę narożną. To wygodne rozwiązanie dla każdego członka rodziny, gdyż może zapewnić nie tylko komfortowe siedzisko, ale również pełnić funkcję dodatkowego spania:

Narożnik do salonu

Kolor tkanin ma duże znaczenie

Obecnie panuje dowolność w wyborze faktury mebli tapicerowanych, można zatem ze sobą łączyć koła, pasy, kwiaty i liście. Doskonale pasują do nich meble w naturalnych drewnianych kolorach jak: buk, dąb, jabłoń locarno czy śliwa wallis. Warto natomiast przy aranżacji salonu zwrócić uwagę na to by przy łączeniu stylów wybrać naturalny kolor ścian, tak by nie konkurowały zresztą.

Najpierw malować czy wybierać meble? To odwieczny dylemat osób, które aranżują swoje wnętrze. Podpowiadamy: łatwiej dobrać odpowiedni odcień farby to faktury mebli niż odwrotnie. Czy to nowoczesny, czy rustykalny styl nie ma tutaj znaczenia, ważne aby wszystkie elementy tworzyły harmonijną całość.

Klasyczne czy wymyślne dodatki?

We wnętrzu dodatki powinny pełnić rolę spoiwa, które tworzy spójny wystrój. W przypadku łączenia różnych stylów, warto postawić na powtarzalne elementy, takie detale w kształcie figur geometrycznych czy w jednym kolorze. Natomiast w klasycznym wnętrzu można sobie pozwolić na bardziej fikuśne dodatki, zróżnicowane stylistycznie. Najważniejsze aby we wnętrzu panowała harmonia, która pozwoli na relaks nie tylko fizyczny, ale też psychiczny.


pixel